نحوه نقاشی یک تصویر - برترین مقالات کامپیوتر


برترین مقالات کامپیوتر

برترین مقالات کامپیوتر

اصطلاح نقاشی در فتوشاپ شامل انتخاب یک قلم‌ و اعمال یک افکت در تصویر می‌باشد. در این کار عملی مبانی شیوه کار با هر یک از ابزار نقاشی فتوشاپ را صرفنظر از افکتی که به تصویر اعمال می‌کنند مورد بررسی قرار می‌دهیم. در فتوشاپ ابزار نقاشی
Airbrush,Paintbrush,Rubber Stamp, History/ Art History Brush, Eraser, Pencil/Line, Sharpen/Blur
و همچنین ابزارهای Dodge/Burn/Sponge مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 

انتخاب ابزار نقاشی  

 


یک فایل را در فتوشاپ باز کنید و سپس ابزار Brush را از جعبه ابزار فتوشاپ انتخاب نمائید.

 

 
 
انتخاب یک حالت یکدست کننده  

 


در حالیکه ابزار Brush انتخاب شده است، از منوی Mode در نوار Options گزینه Normal را انتخاب کنید.

 

 
 
تعیین میزان ماتی  

 


وظیفه نوار لغزنده Opacity کنترل غلظت و فشردگی ضربات قلم انتخابی است. با کم کردن مقدار ماتی افکت شفافیت در تصویر بیشتر می‌شود. برای آنکه ضربات شدید و غیرشفافی داشته باشید این مقدار را بر روی 100% تنظیم کنید. در نوار لغزنده Flow نیز میزان نرمی قلم‌ تنظیم می‌شود. ترکیبی از این دو نوار لغزنده سبب ایجاد تناسب در شفافیت و ضربات نرم قلم‌ می‌شود.

 
 
انتخاب یک قلم‌  

 


در فلش جهت‌دار کوچک بعد از آیکون Brush نوار Options کلیک کنید تا پالت Brushes فعال شود. نوار لغزنده Master Diameter and Hardness را برای تنظیم قلم جابجا کنید و سپس یکی از حالات موجود در لیست را انتخاب نمائید. برای اجتناب از نقاشی در تصویر سعی کنید ابتدا در یک قسمت خالی نوار Options کلیک کنید.

 

 
 
نقاشی تصویر  

 


برای اعمال افکت نقاشی، نمایشگر ماوس را داخل پنجره تصویر در حالی جابجا کنید که دکمه ماوس را پائین نگه داشته و ماوس را به اطراف می‌کشید.
 

 

 
 
       توجه  

 


مدیریت قلم‌ها

توجه داشته باشید که می‌توانید تصاویر کوچکی از قلم‌ها را در پالت Brushes مشاهده کنید، قلم‌های از قبل ذخیره شده یا قلم‌های سفارشی را که ایجاد کرده‌اید بارگذاری کنید.
گروهی کردن پالت‌های مشابه یکدیگر
با کلیک کردن و کشیدن برچسب پالت و جابجایی یکی از پالت‌ها به داخل پالت دیگر می‌توانید چندین پالت یکسان را با یکدیگر گروهی کنید.
تعیین تنظیمات اندازه قلم
می‌توان نمایشگر ماوس را به نحوی تنظیم کرد که دقیقاً اندازه قلم تعیین شده را صرفنظر از آیکون ابزار انتخاب شده نشان دهد. با استفاده از این روش دقیقاً در‌می‌یابید که بزرگی قلم و تفکیک‌پذیری تصویر چگونگی با هم مرتبط هستند و به خوبی در می‌یابید که پس از کلیک کردن، افکت به چه فضایی از تصویر اعمال می‌شود.
بدین منظور گزینه EditPreferencesDisplay & Cursors را انتخاب کرده و Brush Size را در قسمت Painting Cursors کادر محاوره‌ای انتخاب نمائید.

نوشته شده در چهارشنبه 17 خرداد‌ماه سال 1385ساعت 12:50 توسط ADMIN نظرات (0)|


Design By : Night Skin