جلوگیری از بروز مشکل در ویندوز 7 با رجیستری - برترین مقالات کامپیوتر
X
تبلیغات
زولا


برترین مقالات کامپیوتر

برترین مقالات کامپیوتر

در ویندوز 7 رفع مشکلات رجیستری بسیار مهم است. چون ویندوز 7 دائماً با رجیستری در ارتباط است. وجود خطا در رجیستری سبب می شود محاسبات دیگر هم با مشکل مواجه شوند. بنابراین هر معضلی را در رجیستری باید فوراً رفع کنید تا باعث به هم ریختگی ویندوز شما نشود.

پشتیبان گیری از رجیستری با System Restore:

یکی از بهترین راه ها برای اینکه یک رجیستری پاک داشته باشید این است که مرتب از آن پشتیبان گیری کنید. شما این کار را به سادگی با استفاده از System Restore انجام دهید که در اینجا به مراحل آن اشاره می کنیم:

1- روی start کلیک کنید.

2- System Tools را باز کنید.

3- روی System Restore کلیک کنید.

4- اگر قبلاً System Restore را استفاده نکردیده اید فقط روی Next کلیک کنید ولی اگر قبلاً از آن استفاده کرده اید. گزینه choose a different restore point را انتخاب کنید.

5- در منویی که ظاهر می شود شرایط خود را انتخاب کنید یا وارد کنید.

6- روی Next کلیک کنید.

7- روی Finish کلیک کنید.

در آینده اگر احتیاج به بازاریابی با استفاده از System Restore شدید باید مشخص کنید کدام پشیبان را می خواهید بازیابی کنید. بعد از انتخاب آن متوجه می شوید که تنظیمات ویندوز 7 به همان زمان که پشتیبان گیری کرده اید برگشته و حتی سرعت ویندوز بیشتر شده است.

پشتیبان گیری Regedit

اگر با مشکلاتی در رجیستری مواجه شدید بوسیله System Restore به راحتی می توانید آن را تعمیر کنید ولی با استفاده از Regedit هم از رجیستری Back up بگیرید به این منظور به روش زیر عمل کنید.

1- روی start کلیک کنید.

2- در Search box تایپ کنید Regedit

3- در منوی فایل روی Export کلیک کنید.

4- اکنون باید آدرس فایلی را که پشتیبان رجیستری شما خواهد بود انتخاب کنید.

5- روی save کلیک کنید.

همه این کارها فایل پشتیبان شما را در محلی که مشخص کرده اید ذخیره می کند. این یکی از بهترین راههای مطمئن برای حفاظت از رجیستری کامپیوتر است.

شما می توانید به روشهای مختلف مانند ساختن فایل های reg . یا import فایل ها از Regedit از رجیستری ویندوز7 پشتیبان گیری کنید ولی این روشها کمی سخت تر است و ریزه کاری بیشتر دارد.

نوشته شده در دوشنبه 5 مهر‌ماه سال 1389ساعت 07:13 توسط ADMIN نظرات (0)|


Design By : Night Skin