آماده‌سازی اسناد با فرمت PDF - برترین مقالات کامپیوتر
X
تبلیغات
رایتل


برترین مقالات کامپیوتر

برترین مقالات کامپیوتر

اشاره :
برای تبدیل اسناد به فرمت PDF، به غیر از محصولات خود ادوبی، برنامه‌های سبک‌تر و ارزان‌تری هم عرضه شده، که یکی از آن‌ها محصولی از PDF 995 است که در این مقاله معرفی کرده‌ایم.


 منبع: اینترنت ادوایزر

چه خواهید آموخت:
ý
آماده کردن اسناد برای وب
ý تبدیل اسناد به فرمت‌های مختلف
ý‌ ارائه اطلاعات با فرمتی شناخته شده‌
امروزه با این همه ابزار و برنامه‌ای که در اختیار همگان قرار دارند، درج محتوای نوشتاری در سایت وب نباید کار دشواری باشد. اما آنچه اهمیت آن هرگز کاهش نیافته، قابل دسترس کردن این اطلاعات و تبدیل دست نوشته‌ها به فایل‌های دیجیتالی یا تبدیل فایل‌ها از یک فرمت به فرمتی دیگر است. با رشد اینترنت، ابزارهایی که برای انجام این تبدیلات عرضه شده‌اند نیز توسعه یافته‌اند. یکی از این فرمت‌ها که بهترین‌گواه برای این مدعا می‌تواند باشد، Portable Document Format یا همان PDF است که محصول شرکت ادوبی می‌باشد. این فرمت امروزه یکی از پراستفاده‌ترین فرمت‌های انتشار اسناد در وب محسوب می‌شود

مدت زمان لا‌زم:‌ 45 دقیقه‌

چه خواهید یافت؟
اسنادی که دوست دارید در اختیار بازدیدکنندگان سایت خود قرار دهید چگونه باید باشند؟ یاد بگیرید یک فایل را به PDF تبدیل کنید.
چه اهمیتی دارد:
اینترنت با بقیه وسایل ارتباط جمعی فرق دارد. اسنادی که در وب منتشر می‌شوند باید فرمتی شناخته شده داشته باشند تا همگان بتوانند از آنها استفاده کنند.
چه می‌خواهد:
اگر به اینترنت دسترسی داشته باشید، فقط می‌ماند بارگذاری برنامه‌ها و نصب آنها. بقیه کار مثل آب خوردن است.
چقدر دشوار است؟
وقتی اصل سند را در اختیار دارید، تبدیل آن به PDF یا eBook کاری ندارد. خود این برنامه‌ها همه کار را برای شما انجام می‌دهند.

خیلی وقت‌ها باید اسناد چاپی را به فرم دیجیتالی درآورد تا در وب قابل استفاده باشد. در این مواقع، انواع فرمت‌های گرافیکی وجود دارند که می‌توانید انتخاب کنید. گاهی اوقات باید فرمت TXT را به HTML تبدیل کنید،  و گاهی مجبورید محتوای HTML یک سایت را به شکل TXT بیرون بکشید تا در اضافاتی که برای زیباسازی آن استفاده شده گرفتار نشوید. خوشبختانه، برنامه‌هایی وجود دارند که انجام این کارها را بدون هیچ زحمتی برای شما فراهم می‌سازند.
امروز وجود Acrobat Reader در میلیون‌ها کامپیوتر، این برنامه ادوبی را به استانداردی برای نمایش اسناد، به ویژه اسنادی که باید شکل کاغذی خود را حفظ کنند، تبدیل کرده است. برای تبدیل اسناد به این فرمت، به غیر از محصولات خود ادوبی، برنامه‌های سبک‌تر و ارزان‌تری هم عرضه شده، که یکی از آن‌ها محصولی از
www.pdf599.com ) PDF 995) است که در این مقاله معرفی کرده‌ایم.

فرمت PDF بدون شک سرآمد تمام فرمت‌های اسناد آنلاین است، ولی اهمیت قالب‌های دیگری چون eBook را نیز نباید از خاطر دور داشت. با برنامه‌هایی که در این مقاله به شما معرفی می‌کنیم، ساخت محتوا برای سایت وب و آماده کردن اسناد به نحوی که به آسانی قابل ایمیل‌کردن باشند، بسیار ساده می‌شود.

قدم ‌اول


بارگذاری مبدل:  PDF 995 مجموعه‌ای از چند برنامه است که یکی از آن‌ها مبدل اسناد به PDF می‌باشد.

برای دریافت این مجموعه از اینترنت،
به نشانی بروید.
و از آنجا، خود برنامه و همچنین درایور پرینتر را بارگذاری کنید.

 بعد از نصب، یک چاپگر به کامپیوترتان اضافه می‌شود که به عنوان خروجی در تمام برنامه قابل استفاده خواهد بود.

قدم‌ دوم‌


تبدیل سند:
  برای امتحان، یک فایل متنی ساده را در نظر می‌گیریم. بعد از باز کردن فایل، گزینه Print را از منوی File  کلیک کنید.

از فهرست کرکره‌ای موجود، پرینتر را انتخاب می‌کنیم که در این مورد PDF 995 مورد نظر ماست.

با کلیک روی دکمه OK، کادر محاوره Save As ظاهر می‌شود که در واقع نام فایل PDF را از ما می‌پرسد.

قدم سوم


دستکاری فایل PDF: اگر بخواهید تغییراتی جزئی در فایل پی‌دی‌افی که ساخته‌اید ایجاد کنید، می‌توانید از برنامه
PDFE dit995 استفاده کنید.
 
این برنامه که جزء مجموعه PDF 995 است، همراه با بقیه برنامه‌های این مجموعه نصب شده و امکان گذاشتن شماره صفحه، تغییر ابعاد صفحه، ترکیب چند سند با یکدیگر و خیلی کارهای دیگر را به شما می‌دهد.
 

قدم‌چهارم


رمز گذاشتن روی PDF:  یکی دیگر از برنامه‌های
مجموعه PDF 995 امکان گذاشتن رمز روی فایل‌های PDF را به شما می‌دهد.

این برنامه با استفاده از شیوه رمزگذاری Triple DES مانع از چاپ، کپی کردن نوشته‌ها و تصاویر، و تغییر در فایل PDF می‌شود.
 
با این شیوه حتی می‌توانید رمز عبوری روی PDF خود بگذارید که باز کردن فایل را هم محدود می‌کند


قدم‌پنجم‌


باز کردن فایل PDF:
اگر تاکنون برنامه Acrobat Reader را در سیستم خود نصب نکرده‌اید، همین حالا آن را از سایت www.adobe.com دریافت و نصب کنید.
 
بعد از نصب، PDF خود را باز کنید و ببینید که همه چیز درست تبدیل شده است.


قدم‌ششم‌

 
 ارسال فایل به سایت:  حالا که یک PDF درست و حسابی دارید، می‌توانید آن را در وب سایت خود گذاشته و به بازدیدکنندگان اجازه بدهید آن را بارگذاری و مشاهده کنند.


برای انتقال فایل به سرور وب، از همان برنامه FTP  معمول خود استفاده کنید. بعد از این کار، لینکی را در صفحه اضافه کنید تا بازدیدکننده با کلیک روی آن بتواند فایل را بارگذاری کند.

قدم‌ هفتم‌


تبدیل PDF به HTML:  اگر محتوای سایت‌تان را به صورت PDF در دست دارید، لازم نیست این همه متن و تصویر را به HTML تبدیل کنید.

شرکت ادوبی یک برنامه وبی به این نشانی
عرضه کرده که فایل‌های PDF را درجا به HTML  تبدیل می‌کند. شما می‌توانید این امکان را در سایت خود مورد استفاده قرار دهید.


 


قدم‌ هشتم‌


سایر خدمات رایگان ادوبی:
  شرکت ادوبی خدمات دیگری را در نشانی  ارائه داده که به کمک آنها می‌توانید هر نوع سند سازگار با PDF را به این فرمت تبدیل کنید.
این سرویس تا پنج بار استفاده رایگان است. در مواقع ضروری که هیچ ابزار دیگری در اختیار ندارید، این روش به دادتان می‌رسد.حالا  این  را  امتحان  کنید:
1-  تبدیل TXT به HTML:
اگر مجبور شدید فایل متنی را سریعاً به HTML تبدیل کنید، AscToHTML در نشانی
(
www.jafsoft.com/asctohtml)  این کار را برای شما انجام می‌دهد. این برنامه حتی جداول موجود در سند اصلی را به صورت جداول HTML در می‌آورد.
2- برچسب‌ها را از روی HTML بردارید:
 کپی‌کردن و چسباندن نوشته‌های اچ‌تی‌ام‌الی در سایت‌های وب، برچسب‌های آن را هم با خود می‌آورد. اگر می‌خواهید این برچسب‌ها را از اصل متن جدا کنید، از برنامه‌ای به نام Detagger استفاده کنید.
3- ساخت کتاب الکترونیک:

با ساخت حالت eBook از اسناد و صفحات وب خود، به بازدیدکنندگان سایت خود امکان بارگذاری آنها را بدهید. نرم‌افزار رایگان ReaderWorks  نشانی (www.overdrive.com/reader)
 works این تبدیل را برای شما انجام می‌دهد.

     

نوشته شده در سه‌شنبه 3 مرداد‌ماه سال 1385ساعت 09:41 توسط ADMIN نظرات (0)|


Design By : Night Skin